Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna « Staromieście Rzeszów »
Forum Mieszkańców Osiedla Staromieś›cie w Rzeszowie

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy warto kupić mieszkanie?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andrz3jek

PostWysłany: Pią Sie 23, 2013 10:17 pm    Temat postu: Czy warto kupić mieszkanie? Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie :)

Przymierzam się do zakupu mieszkania w nowo budowanym budynku nr 5. Mam więc pytanie do Forumowiczów jak funkcjonuje Wasze osiedle, czy jesteście zadowoleni z jakości wykonania bloków ( wiem że usterki są nie do uniknięcia, ale bez przesady) wyciszenia mieszkań, ciepła w sezonie grzewczym, czystości, częstotliwości wywozu śmieci (czy nie śmierdzi ze śmietników, zwłaszcza latem), itd... Wiem że to nowe osiedle, i że infrastruktury za bardzo nie ma, chodzi mi o to jak Wam się mieszka...

Z góry dziękuję Andrzej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Pią Wrz 20, 2019 6:26 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michal_sz
Administrator

PostWysłany: Sob Sie 24, 2013 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem jest OK... ogólnie OK. W każdym bloku wyjdzie coś innego lub podobnego w kwestii usterek ale jak się zgłosi to naprawią...raczej. U mnie przez ściany słychać... ale to zależy od lokalizacji mieszkania. Jak mieszkańcy przestrzegają ciszy nocnej i ciszy dziennej, bo tak jest o czym większość pewnie nie wie, to mieszka się super Smile
Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Sob Sie 24, 2013 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupiliśmy z Żoną mieszkanie tutaj rok temu. Oglądaliśmy trochę innych lokali w Rzeszowie przed zakupem i jakość wykonania jest tutaj na naprawdę wysokim poziomie, szczególnie w zestawieniu z deweloperami tzw. mieszkań bezczynszowych. Ogólnie jest tu bardzo przestrzennie, cicho i jasno, nie ma właściwie problemów z parkowaniem (a z tym bywa różnie, nawet na innych nowych osiedlach). Śmiecie są wywożone często, właściwie to od kilku tygodni za każdym razem wrzucam worek do niemal pustego kontenera (chyba, że to akurat ja mam takie szczęście Wink).
Powrót do góry
Andrz3jek

PostWysłany: Sob Sie 24, 2013 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedzi ja też trochę się naoglądałem, u deweloperów rzeczywiście różnie bywa, a mama mieszka na Gromskiego 8 i bardzo sobie chwali Smile ale wiecie, lepiej poznać opinie innych ludzi...
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Nie Sie 25, 2013 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bloki/mieszkania jak najbardziej ok. Sporym plusem jest to, że teren osiedla posiada miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego - nie będzie takiej po
ografii jak np. na Strażackiej. Lokalizacja też nie jest zła, do galerii Rzeszów jest max 2,5km - może za 2-3 lata wybudują Most łączący Krogulskiego z Ciepłowniczą to znacznie ułatwi komunikacja ze wschodnimi dzielnicami.

Na minus jak dla mnie brak sklepów,usług w okolicy. Aż dziwne, że nikt nie chce wybudować na Lubelskiej czy Warszawskiej jakiegoś parku handlowego (cos jak Auchan w Krasnym).
Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Nie Sie 25, 2013 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swiety napisał:
Aż dziwne, że nikt nie chce wybudować na Lubelskiej czy Warszawskiej jakiegoś parku handlowego (cos jak Auchan w Krasnym).

Mayland miał budować zaraz obok osiedla nieszablonowe centrum handlowe ze sztucznym jeziorem i masą zieleni:

Niestety nasi wspaniali urzędnicy tak ich skutecznie blokowali (zupełnie przypadkowo do czasu powstania galerii rzeszów), że inwestor sobie odpuścił. Wcale mu się zresztą nie dziwię: http://supe
owosci24.pl/bella-dolina-odchodzi-w-niepamiec/
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Nie Sie 25, 2013 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja wiem, a wizualizacja którą wrzuciłeś jest niestety nie aktualna ... w ostateczności miał powstać zwykły park handlowy z morzem asfaltu od frontu

Może ktoś weźmie się za budowe budynków usługowych między osiedlem a blokami 2,4,6,8. Taki SPAR jak na Armii Krajowej (na przeciwko szpitala nr2 ) by się przydał ...
Powrót do góry
Andrz3jek

PostWysłany: Nie Sie 25, 2013 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, brak usług jest pewną wadą, ale i tak większość ma auta, więc nie taki problem. W miarę rozrostu Osiedla na pewno ludzie kupią lokale użytkowe i coś będzie Smile Jako stary szczur blokowy widzę tu dużo zalet: dobra spółdzielnia (nie deweloper), ogrzewanie miejskie, jak napisaliście, dużo miejsc parkingowych, plan zagospodarowania... Brakuje tylko dobrej komunikacji (korki w widłach Warszawskiej i Lubelskiej w szczycie)

edit

jest przecież Nasz Sklep Wink nie to samo co Spar (mieszkam teraz na Twardowskiego więc wiem) ale zawsze coś Wink
Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Nie Sie 25, 2013 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrz3jek napisał:
Brakuje tylko dobrej komunikacji (korki w widłach Warszawskiej i Lubelskiej w szczycie)

Szczerze mówiąc to z korkami też nie jest źle, szczególnie biorąc pod uwagę, że póki co cały czas ruch odbywa się po jednej nitce w każdą stronę do zakończenia remontu Lubelskiej. Dużo gorzej bywa np. z dojazdem do Słociny, Zalesia czy Staroniwy. Jak już się przeb
ie od centrum do Marszałkowskiej to dalej już jest luźno.

swiety napisał:
To ja wiem, a wizualizacja którą wrzuciłeś jest niestety nie aktualna ... w ostateczności miał powstać zwykły park handlowy z morzem asfaltu od frontu

O widzisz, tego nie wiedziałem. No cóż w pewnym sensie do dobrze, mniejsza strata dla nas Wink
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Nie Sie 25, 2013 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pawel napisał:
Dużo gorzej bywa np. z dojazdem do Słociny, Zalesia czy Staroniwy. Jak już się przeb
ie od centrum do Marszałkowskiej to dalej już jest luźno.

To znacznie się poprawi po wybudowaniu mostu obok Orlenu (miasto ogłosiło już przetarg)
Powrót do góry
arti

PostWysłany: Wto Sie 27, 2013 10:05 pm    Temat postu: Re: Czy warto kupić mieszkanie? Odpowiedz z cytatem

Z jakością wykonania bloków jest różnie. Pierwsze bloki były raczej udane (na "dwójkę" nie mam co narzekać, wszystko gra, sąsiedzi raczej też zadowoleni). W późniejszych blokach było już gorzej, na poprzednim forum przewinęło się masę wypowiedzi z problemami, wilgocią w garażu itp. Znajomy fachowiec, który wykańczał mieszkanie w trójce też potwierdza, że jakość wykonania była gorsza (ale może akurat tak trafił..)

wyciszenie mieszkań - nie słyszę różnicy między innymi osiedlami,
ciepło - w zimie kaloryfery skręcone na min i jest ciepło,
czystość - raczej tak

Ogólnie bardzo fajne miejsce. Minusy zawsze się znajdą - zależy co kogo drażni (np. mi brakuje fajnego placu zabaw dla dzieci)
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Sro Sie 28, 2013 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto dodac ze bloki 1 i 3 budowal hartbex a teraz te nowe buduje calkiem inna firma wiec jakość wykonania pewnie tez bedzie inna.
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Sro Sie 28, 2013 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie oddane bloki (1,2,3,4, 6, 8 ) budował Hartbex.

Może Spóldzielnia zrezygnowała z Hartbexu przez fuszerke? Wystarczy popatrzeć jak wyglądał chodnik przy bloku nr 4 ...

Powrót do góry
michal_sz
Administrator

PostWysłany: Sro Sie 28, 2013 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brakuje tylko wulkanu Smile
Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Sro Sie 28, 2013 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to była wersja tymczasowa przygotowana pod jakieś zawody offroadowe? Smile Aż ciężko w taką fuszerkę uwierzyć, bo jednak obiektywnie patrząc to teraz jest to bardzo dobrze wykonane i wstępną próbę czasu (kilka zim) przetrwało. Patrząc przynajmniej na blok 2 i jego otoczenie wątpię, żeby spółdzielnia mogła mieć jakieś poważne zastrzeżenia wobec wykonawcy.
Powrót do góry
Andrz3jek

PostWysłany: Sro Sie 28, 2013 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może inna firma, mniejsza niż Hartbex, będzie się lepiej starać, z myślą o budowie kolejnych budynków... Wiem że Zodiak takowe planuje.
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Sro Sie 28, 2013 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda tylko, że Zodiak buduję te bloki w tak ślimaczym tempie. 1 kwartał na 2 lata ... w takim tempie całe osiedle wybudują za ... 20 lat. Nie mówie, żeby budowali hurtowo jak Projektant ale mogliby już np zaczynać kolejny blok.
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby mieszkania się w spoldzielni zodiak sprzedawaly lepiej to pewnie więcej by budowali . Co do chodnikow nie mam takich zastrzezen , mieszkam w bloku nr 3 i takiego chodnika jeszcze nie widziałem nigdzie. Być może to jednorazowy przypadek przy bloku budowanym wcześniej ale to tez nie można mieć pretensji do firmy ukladajacej chodnik bo widać ze teren się zapadl nie tylko przy chodniku. Poza tym taki chodnik latwo poprawić . Hartbex nie buduje dlatego ze tez zajął się budowa innego osiedla w Rzeszowie (wlasna inwestycja) i spoldzielnia się zdenerwowala i nie daje już zarabiać konkurencji. Takich informacji dowiedziałem się od tych fachowcow co teraz chodza po osiedlu i poprawiają drobne usterki po hartbexie
Warto zglaszac wszelkie usterki do spoldzielni , bez problemu wszystkim się zajmują .
Powrót do góry
Andrz3jek

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co ciekawe, Izolmont budował wcześniej dla Zodiaka osiedla Marusarzówny, mieszkam tam teraz i nie mam zastrzeżeń - to osiedle ma 5 lat. A co do sprzedawalności mieszkań na Ogrodach - z tego co wiem większość jest sprzedana w budynkach 5 i 6
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Pią Sie 30, 2013 12:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, "sprzedawalność" nie ma nic do rzeczy, taką mają politykę i tyle. Pierwsze bloki też sie szybko sprzedawały i jakość budowali powoli.

Cytat:
Hartbex nie buduje dlatego ze tez zajął się budowa innego osiedla w Rzeszowie (wlasna inwestycja) i spoldzielnia się zdenerwowala i nie daje już zarabiać konkurencji. Takich informacji dowiedziałem się od tych fachowcow co teraz chodza po osiedlu

Raczej mało wiarygodne, wcześniej Hartbex tez realizował własną inwestycje "Nad Zalewem" i jakoś budował bloki na naszym osiedlu. Może ktos zaoferował mniejsza kasę to wzieli inna firmę.
Powrót do góry
Andrz3jek

PostWysłany: Pią Sie 30, 2013 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od ludzi z Hartbexu słyszałem to samo, mówili, że spółdzielnia się "zdenerwowała" i tyle... A jak się dowiedzieli że chce tu kupić mieszkanie to zaczęli agitować swoją inwestycje...
Powrót do góry
Mis1981

PostWysłany: Wto Wrz 10, 2013 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie do was czy jak kupowaliscie mieszkanie to robiliscie sobie zdjecia rozkladu przewodow elektrycznych oraz ciagow wodno-kanalizacyjnych? A moze to spoldzielnia robi cala dokumentacje zdjeciowa i udostepnia pozniej przyszlym wlascicielom?

Dzieki z gory za odpowiedz,
Mis
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Wto Wrz 10, 2013 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie robilem zdjęć ale warto sobie zrobić bo wiercac w sciane 4 x przewierciłem kabel dużo kabli idzie poziomo a nie jak kiedyś w starych blokach pionowo. Ogolnie to lepiej mieć niż nie mieć.
Powrót do góry
sqb1978

PostWysłany: Sro Wrz 11, 2013 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też nie robiłem, ale spółdzielnia ma plany instalacji i można je dostać. Chociaż zastać typa, który to udostępnia nie było łatwo...
Sylwia

PostWysłany: Pią Wrz 20, 2019 6:26 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
miron

PostWysłany: Czw Wrz 12, 2013 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
co do tych planów to chyba nie jest aż tak dobrze, przynajmniej w moim przypadku nie było.
Zdjęcia instalacji c.o. zrobione przed wylewką rzeczywiście dostałem na płytce, ale pozostałej instalacji to już nie, więc lepiej sobie zdjęcia porobić samemu.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5
Skocz do: